  • SMI36-5-V-P13
SMI36-5-V-P13
advertisement
Manufacturer No:
SMI36-5-V-P13
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SMI36-5-V-P13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMI36-5-V-P13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI36 (36W)
  • Size / Dimension
    3.09Lx1.39W x 2.60 H 78.5mmx35.3mmx66.0mm
  • Part Status
    Active
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    25W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, FCC, PSE, RCM
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max