  • SMI6-12-V-P6
SMI6-12-V-P6
advertisement
Manufacturer No:
SMI6-12-V-P6
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SMI6-12-V-P6
Package:
Datasheet:
SMI6-12-V-P6
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Step5Bar-code shipping tag
SMI6-12-V-P6
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.153lb 69.4g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    SMI6 (6W)
  • Size / Dimension
    2.52Lx1.59W x 1.18 H 64.0mmx40.5mmx30.0mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    6W
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, GS, PSE, RCM
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    12V
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    29.972mm
  • Length
    64.008mm
  • Width
    40.386mm