  • SMI6B-15-V-P6R
SMI6B-15-V-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SMI6B-15-V-P6R
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SMI6B-15-V-P6R
Package:
Datasheet:
SMI6B-15-V-P6R
Step5Bar-code shipping tag
SMI6B-15-V-P6R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI6B (6W)
  • Size / Dimension
    1.85Lx1.36W x 1.04 H 47.0mmx34.5mmx26.4mm
  • Power (Watts)
    6W
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    15V
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max