  • SMM02040C5629FB300
SMM02040C5629FB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C5629FB300
HK JDW NO:
878-SMM02040C5629FB300
Package:
MELF, 0204
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 56.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 5779
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C5629FB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    SMM0204
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    56.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm