  • SMM02040C6980FB000
SMM02040C6980FB000
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C6980FB000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-SMM02040C6980FB000
Package:
MELF, 0204
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 698Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C6980FB000
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Supplier Device Package
    Mini MELF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMM0204
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    698Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm