  • SMM02040C9762FB300
SMM02040C9762FB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C9762FB300
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SMM02040C9762FB300
Package:
MELF
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C9762FB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MELF
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    97.6kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    250mW
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm