  • SMM6-12-4-MUB
SMM6-12-4-MUB
advertisement
Manufacturer No:
SMM6-12-4-MUB
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SMM6-12-4-MUB
Package:
Datasheet:
SMM6-12-4-MUB
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMM6-12-4-MUB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMM6 (6W)
  • Size / Dimension
    2.24Lx1.54W x 1.34 H 57.0mmx39.0mmx34.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    6W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, PSE, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    USB Micro
  • No Load Power Consumption
    100mW Max