  • SMT10E-12W3V3J
SMT10E-12W3V3J
advertisement
Manufacturer No:
SMT10E-12W3V3J
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-SMT10E-12W3V3J
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
SMT10E-12W3V3J
Description:
DC DC CONVERTER 0.8-3.63V 33W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMT10E-12W3V3J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
  • Series
    SMT10E (13W)
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.53W x 0.32 H 33.0mmx13.5mmx8.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OTP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    33W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    BU
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.21mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-B6
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Output Voltage
    3.63V
  • Voltage - Output 1
    0.8V~3.63V
  • Voltage - Input (Min)
    10V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    10A
  • Total Power Output-Max
    33W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Length
    33.02mm