  • SN65DSI86IPAPRQ1
SN65DSI86IPAPRQ1
advertisement
Manufacturer No:
SN65DSI86IPAPRQ1
HK JDW NO:
815-SN65DSI86IPAPRQ1
Package:
64-PowerTQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm Specialized Interface IC Automotive, AEC-Q100 Series 65DSI86 1.2V 64-PowerTQFP
Purchasing and Inquiry
SN65DSI86IPAPRQ1 Overview
The 64-PowerTQFPpackage is a good fit for it.A case of Tape & Reel (TR)is provided.It is installed according to Surface Mount.In this case, it is appropriate for the component applied in Netbooks, Notebook PC, Tablet.There is the potential for the device to supply 1.14V~1.26V volts.On the basis of the [0], it is possible to find related parts.This termination has 64terminations.It is important to note that this device should be set to 1.2V.When the supply voltage is [0], the potentiometer conducts.There are several electronic parts in the Automotive, AEC-Q100series, including this one.It is designed to function at a minimum temperature of -40°C°C.TELECOM CIRCUITis the telecom IC type used in the device.
SN65DSI86IPAPRQ1 Features
It is based on 65DSI86.
Set the part at 1.2V volts
Telecom IC Type : TELECOM CIRCUIT
SN65DSI86IPAPRQ1 Applications
There are a lot of Texas Instruments SN65DSI86IPAPRQ1 Specialized Interface ICs applications.
  • DSLAMs
  • ?Microwave transmission systems
  • Residential Gateways, Home Gateway/Router
  • Audio and video signal routing
  • ?Digital access cross connects
  • New designs requiring multiplexer functions
  • Access Concentrators
  • Compatible with 65 V DACs and ADCs such as
  • Signal routing between systems
  • Cellular phones
Step5Bar-code shipping tag
SN65DSI86IPAPRQ1
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    64-PowerTQFP
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    64
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Applications
    Netbooks, Notebook PC, Tablet
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    65DSI86
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G64
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Interface
    Serial
  • Telecom IC Type
    TELECOM CIRCUIT
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm