  • SN65HVD1477DGK
SN65HVD1477DGK
advertisement
Manufacturer No:
SN65HVD1477DGK
HK JDW NO:
815-SN65HVD1477DGK
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
Description:
3.3V 8 Pin 65HVD1477 Receivers 1 Bits 1/1 Drivers/Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 488
Step5Bar-code shipping tag
SN65HVD1477DGK
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold/Silver (Ni/Pd/Au/Ag)
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    65HVD1477
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Logic Function
    Receiver
  • Data Rate
    50Mbps
  • Duplex
    Full
  • Receiver Hysteresis
    70mV
  • Receive Delay-Max
    40 ns
  • Simplex/Duplex
    Full Duplex
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Number of Transmitters
  • Height
    1.07mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm