  • SN65LVDS33DRG4
SN65LVDS33DRG4
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDS33DRG4
HK JDW NO:
815-SN65LVDS33DRG4
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
Description:
16 Terminations 3.3V 16 Pin 65LVDS33 Receivers 0/4 Drivers/Receivers 4 Functions
Quantity:
In Stock : 5223
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDS33DRG4
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Base Part Number
    65LVDS33
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    23mA
  • Power Dissipation
    725mW
    400Mbps
  • Output Characteristics
    TOTEM-POLE
  • Receiver Hysteresis
    50mV
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Output Low Current-Max
    0.004A
  • Number of Receivers
    2
  • High Level Input Current-Max
    0.00001A
  • Height
    1.75mm
  • Length
    9.9mm
  • Width
    3.91mm
  • Thickness
    1.58mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Weight
    141.690917mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Power Dissipation
    725mW
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V