  • SN65LVDS33PW
SN65LVDS33PW
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDS33PW
HK JDW NO:
815-SN65LVDS33PW
Package:
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
SN65LVDS33PW
Description:
16 Terminations 3.3V 16 Pin 65LVDS33 Receivers 0/4 Drivers/Receivers 4 Functions
Quantity:
In Stock : 1370
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDS33PW
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Weight
    62.99264mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Power Dissipation
    774mW
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Base Part Number
    65LVDS33
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    23mA
  • Power Dissipation
    774mW
    400Mbps
  • Output Characteristics
    TOTEM-POLE
  • Receiver Hysteresis
    50mV
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Output Low Current-Max
    0.004A
  • Number of Receivers
    2
  • High Level Input Current-Max
    0.00001A
  • Height
    1.2mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm
  • Thickness
    1mm