  • SN65LVDT33PW
SN65LVDT33PW
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDT33PW
HK JDW NO:
815-SN65LVDT33PW
Package:
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
SN65LVDT33PW
Description:
16 Terminations 3.3V 16 Pin 65LVDT33 Receivers 0/4 Drivers/Receivers 4 Functions
Quantity:
In Stock : 14
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDT33PW
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Receiver
  • Max Power Dissipation
    774mW
  • Technology
    BICMOS
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Number of Functions
    4
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Base Part Number
    65LVDT33
  • Pin Count
    16
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    23mA
  • Power Dissipation
    774mW
  • Propagation Delay
    9 ns
  • Turn On Delay Time
    9 ns
  • Data Rate
    400Mbps
  • Output Characteristics
    TOTEM-POLE
  • Differential Output
    NO
  • Output Polarity
    TRUE
  • Protocol
    LVDS
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER
  • Number of Drivers/Receivers
    0/4
  • Max Input Current
    150μA
  • Receiver Hysteresis
    50mV
  • Interface Standard
    EIA-644; TIA-644
  • Receive Delay-Max
    6 ns
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Output Low Current-Max
    0.004A
  • Number of Receivers
    2
  • Height
    1.2mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm
  • Thickness
    1mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
  • Package / Case
    16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Weight
    59.987591mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C