  • SN65MLVD2DRBR
SN65MLVD2DRBR
advertisement
Manufacturer No:
SN65MLVD2DRBR
HK JDW NO:
815-SN65MLVD2DRBR
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
8 Terminations 3.3V 8 Pin 65MLVD2 Receivers 1 Bits 0/1 Drivers/Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 61304
Step5Bar-code shipping tag
SN65MLVD2DRBR
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Package / Case
    8-VDFN Exposed Pad
  • Weight
    24.012046mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Receiver
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    65MLVD2
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    25mA
  • Data Rate
    250Mbps
  • Output Characteristics
    TOTEM-POLE
  • Differential Output
    NO
  • Output Polarity
    TRUE
  • Protocol
    LVDS, Multipoint
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Number of Drivers/Receivers
    0/1
  • Driver Number of Bits
    1
  • Receiver Hysteresis
    25mV
  • Receive Delay-Max
    6 ns
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Number of Receivers
  • Height
    1mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm