  • SN74LVC1G32DPWR
SN74LVC1G32DPWR
advertisement
Manufacturer No:
SN74LVC1G32DPWR
HK JDW NO:
815-SN74LVC1G32DPWR
Package:
4-XFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
4 ns ns 800μm mm Gates & Inverters 0m mm Surface Mount Surface Mount 1.65V~5.5V V 10μA μA
Quantity:
In Stock : 1549
Step5Bar-code shipping tag
SN74LVC1G32DPWR
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    4-XFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    1.65V~5.5V
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.48mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    74LVC1G32
  • Output Voltage
    5.5V
  • Number of Circuits
  • Current - Output High, Low
    32mA 32mA
  • Max Propagation Delay @ V, Max CL
    4ns @ 5V, 50pF
  • Logic Level - Low
    0.7V ~ 0.8V
  • Logic Level - High
    1.7V ~ 2V