  • SN74V273-6PZA
SN74V273-6PZA
advertisement
Manufacturer No:
SN74V273-6PZA
HK JDW NO:
699-SN74V273-6PZA
Package:
80-LQFP
Datasheet:
SN74V273-6PZA
Description:
FIFO memory IC 74V Series 288K 16K x 18 32K x 9 4.5ns
Step5Bar-code shipping tag
SN74V273-6PZA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    80-LQFP
  • Supplier Device Package
    80-LQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    74V
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Function
    Synchronous
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Memory Size
    288K 16K x 18 32K x 9
  • Access Time
    4.5ns
  • Data Rate
    166MHz