  • SN75LBC776DW
SN75LBC776DW
advertisement
Manufacturer No:
SN75LBC776DW
HK JDW NO:
699-SN75LBC776DW
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
SN75LBC776DW
Description:
20 Terminations Receivers 2 Bits 2/3 Drivers/Receivers 2 Functions
Step5Bar-code shipping tag
SN75LBC776DW
  • Width
    7.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    20
  • Type
    Transceiver
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Technology
    BICMOS
  • Voltage - Supply
    4.75V~5.25V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    2
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    20
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G20
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Differential Output
  • Protocol
    GeoPort™
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER
  • Number of Drivers/Receivers
    2/3
  • Driver Number of Bits
    2
  • Receiver Number of Bits
    3
  • Duplex
    Full
  • Receiver Hysteresis
    50mV
  • Interface Standard
    EIA-422-B; EIA-423-B; APPLETALK
  • Receive Delay-Max
    75 ns
  • Transmit Delay-Max
    75 ns
  • Length
    12.8mm
  • Height Seated (Max)
    2.65mm