  • SN75LVDT390DR
SN75LVDT390DR
advertisement
Manufacturer No:
SN75LVDT390DR
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-SN75LVDT390DR
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
Description:
16 Terminations 3.3V 16 Pin 75LVDT390 Receivers 0/4 Drivers/Receivers 4 Functions
Quantity:
In Stock : 2228
Step5Bar-code shipping tag
SN75LVDT390DR
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Weight
    155.100241mg
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Receiver
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    4
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    75LVDT390
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    18mA
  • Power Dissipation
    950mW
  • Propagation Delay
    4 ns
  • Turn On Delay Time
    4 ns
  • Data Rate
    200Mbps
  • Differential Output
    NO
  • Protocol
    LVDS
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Number of Drivers/Receivers
    0/4
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Output Low Current-Max
    0.008A
  • Number of Receivers
    4
  • High Level Input Current-Max
    0.00001A
  • Height
    1.75mm
  • Length
    9.9mm
  • Width
    3.91mm
  • Thickness
    1.58mm