  • SOMC1401100KGEJ
SOMC1401100KGEJ
advertisement
Manufacturer No:
SOMC1401100KGEJ
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SOMC1401100KGEJ
Package:
DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SOMC1401100KGEJ
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    14
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.05W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    13
  • Length
    9.91mm