  • SOMC140391R0GEA
SOMC140391R0GEA
advertisement
Manufacturer No:
SOMC140391R0GEA
HK JDW NO:
873-SOMC140391R0GEA
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
SOMC140391R0GEA
Step5Bar-code shipping tag
SOMC140391R0GEA
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e8
  • Number of Terminations
    14
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper/Silver (Sn95.5Cu3.9Ag0.6)
  • HTS Code
  • Power Rating
    1.125W
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Functions
    7
  • Number of Contacts
    14
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    3922
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.16W
  • Height
    2.286mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm
  • Thickness
    7.62mm