  • SOMC160312K0GEA
SOMC160312K0GEA
advertisement
Manufacturer No:
SOMC160312K0GEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-SOMC160312K0GEA
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
SOMC160312K0GEA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SOMC160312K0GEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SOMC
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.28W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    2444
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    2.286mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm