  • SP1008-563J
SP1008-563J
advertisement
Manufacturer No:
SP1008-563J
HK JDW NO:
79-SP1008-563J
Step5Bar-code shipping tag
SP1008-563J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    137mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.4Ohm Max
  • Max DC Current
    133mA
  • Saturation Current
    238mA
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm