  • SP1210R-122H
SP1210R-122H
advertisement
Manufacturer No:
SP1210R-122H
HK JDW NO:
79-SP1210R-122H
Step5Bar-code shipping tag
SP1210R-122H
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SP1210R
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    1.14A
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Max DC Current
    1.14A
  • Current - Saturation
    1.18A