  • SP233RJT
SP233RJT
advertisement
Manufacturer No:
SP233RJT
HK JDW NO:
792-SP233RJT
Package:
4823 J-Lead
Datasheet:
SP233RJT
Description:
FIXED RESISTOR SP, CGS Series, Wirewound, 33Ohm, ±5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SP233RJT
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SP233RJT .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    4823 J-Lead
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SP, CGS
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.478Lx0.230W 12.14mmx5.84mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2.5W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Imperial)
    4822
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    5.33mm
  • Height Seated (Max)
    0.210 5.33mm