  • SP25NKUS
SP25NKUS
advertisement
Manufacturer No:
SP25NKUS
Manufacturer:
Apex Tool Group
HK JDW NO:
87-SP25NKUS
Package:
Datasheet:
Description:
SOLDERING IRON 25W 120V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SP25NKUS
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SP25NKUS.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Published
    2014
  • Series
    Weller®
  • Feature
    LED Light (3), Soft Grip
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Iron
  • Power (Watts)
    25W
  • Voltage - Input
    120V
  • Tip - Type
    Mt1, MT2, MT3
  • Workstand
    Not Included
  • Tip Diameter
    0.13 (3.3mm)
  • Tip - Temperature
    Up to 750°F 400°C