  • SP50U-0533T
SP50U-0533T
advertisement
Manufacturer No:
SP50U-0533T
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-SP50U-0533T
Package:
Datasheet:
SP50U-0533T
Description:
Quantity:
In Stock : 11025
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SP50U-0533T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~60°C With Derating
  • Series
    SP50U-T (50W)
  • Size / Dimension
    6.46Lx3.66W x 1.30 H 164.0mmx93.0mmx33.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, CSA, cUL, UL
  • Efficiency
    70%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    6A 1.4A 1A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    15V