  • SPC5125YVN400R
SPC5125YVN400R
advertisement
Manufacturer No:
SPC5125YVN400R
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-SPC5125YVN400R
Package:
324-BBGA
Datasheet:
SPC5125YVN400R
Description:
ROMless e300 32-Bit Microcontroller MPC51xx Series 324-BBGA
Quantity:
In Stock : 14545
Step5Bar-code shipping tag
SPC5125YVN400R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    324-BBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    MPC51xx
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    324
  • HTS Code
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B324
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    1.43.3V
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    64
  • Speed
    400MHz
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.08V~3.6V