  • SPC5567MZQ132
SPC5567MZQ132
advertisement
Manufacturer No:
SPC5567MZQ132
HK JDW NO:
318-SPC5567MZQ132
Package:
Datasheet:
Description:
Microcontroller 1.5V
Quantity:
In Stock : 6094
Step5Bar-code shipping tag
SPC5567MZQ132
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    324
  • HTS Code
  • Subcategory
    Microcontrollers
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B324
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.65V
  • Power Supplies
    1.53.35V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.35V
  • Speed
    132 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER
  • Clock Frequency
    132MHz
  • Supply Current-Max
    600mA
  • Bit Size
    32
  • Has ADC
    NO
  • DMA Channels
    NO
  • PWM Channels
    YES
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • ROM (words)
  • CPU Family
    E200
  • Screening Level
    AEC-Q100
  • RAM (bytes)
    81920
  • ROM Programmability
    FLASH
  • Length
    23mm
  • Width
    23mm