  • SPD125R-184M
SPD125R-184M
advertisement
Manufacturer No:
SPD125R-184M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-SPD125R-184M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 421
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPD125R-184M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    900mA
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    11.9888mm
  • Width
    12mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SPD125R
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.8mm
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA