  • SPFI015.T
SPFI015.T
advertisement
Manufacturer No:
SPFI015.T
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SPFI015.T
Package:
Cylindrical, Blade Terminals
Datasheet:
SPFI015.T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPFI015.T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Cylindrical, Blade Terminals
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWR-GARD® SPFI
  • Size / Dimension
    0.406Diax2.500L 10.31mmx63.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Electrical
  • Resistance
    7.99mOhm
  • Applications
    Solar (Photovoltaic)
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    15A
  • Reference Standard
    UL
  • Approval Agency
    CE, UR
  • Body Length or Diameter
    10.31mm
  • Physical Dimension
    10.31mm x 63.5mm
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    20kA
  • DC Cold Resistance
    0.00799Ohm
  • Pre-arcing Rating
    505 A2/s
  • Body Height
    63.5mm