  • SPI11N60C3XKSA1
SPI11N60C3XKSA1
advertisement
Manufacturer No:
SPI11N60C3XKSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-SPI11N60C3XKSA1
Package:
TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Datasheet:
SPI11N60C3XKSA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 380m Ω @ 7A, 10V ±20V 1200pF @ 25V 60nC @ 10V 650V TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Quantity:
In Stock : 9463
Step5Bar-code shipping tag
SPI11N60C3XKSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Series
    CoolMOS™
  • Published
    2005
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    125W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    380m Ω @ 7A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3.9V @ 500μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1200pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    11A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    60nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    650V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V