  • SPM-120-AAA-100K
SPM-120-AAA-100K
advertisement
Manufacturer No:
SPM-120-AAA-100K
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-SPM-120-AAA-100K
Package:
Datasheet:
Description:
SINGLE CHANNEL FAILURE ALARM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPM-120-AAA-100K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
  • Mfr
    Mueller Electric Co
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 55°C
  • Series
    SPM
  • Type
    Leak Detection
  • Voltage - Supply
    120VAC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay
  • Contact Form
  • Contact Rating @ Voltage
  • Sensitivity
    4.7kOhm ~ 100kOhm