  • SPM3015T-2R2M
SPM3015T-2R2M
advertisement
Manufacturer No:
SPM3015T-2R2M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SPM3015T-2R2M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SPM3015T-2R2M
Description:
Quantity:
In Stock : 1530
Step5Bar-code shipping tag
SPM3015T-2R2M
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    47.003509mg
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SPM
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2.6A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    97.4mOhm Max
  • Max DC Current
    3A
  • Current - Saturation
    3A
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm