  • SPM4020T-1R0M
SPM4020T-1R0M
advertisement
Manufacturer No:
SPM4020T-1R0M
HK JDW NO:
769-SPM4020T-1R0M
Datasheet:
SPM4020T-1R0M
Step5Bar-code shipping tag
SPM4020T-1R0M
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Nonstandard
  • Weight
    179.991122mg
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.173Lx0.161W 4.40mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    5A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    34.7mOhm Max
  • Max DC Current
    6.7A
  • Current - Saturation
    6.7A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm