  • SPM4020T-3R3M-CA
SPM4020T-3R3M-CA
advertisement
Manufacturer No:
SPM4020T-3R3M-CA
HK JDW NO:
769-SPM4020T-3R3M-CA
Datasheet:
SPM4020T-3R3M-CA
Description:
Quantity:
In Stock : 14023
Step5Bar-code shipping tag
SPM4020T-3R3M-CA
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2013
  • Series
    SPM-CA
  • Size / Dimension
    0.173Lx0.161W 4.40mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.4A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2.4A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    123mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.8A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    4.3942mm
  • Width
    4.0894mm