  • SPX1584AU-3.3
SPX1584AU-3.3
advertisement
Manufacturer No:
SPX1584AU-3.3
Manufacturer:
Sipex
HK JDW NO:
4437-SPX1584AU-3.3
Package:
TO
Datasheet:
Description:
PMIC TO
Quantity:
In Stock : 9604
Step5Bar-code shipping tag
SPX1584AU-3.3
  • Package / Case
    TO
  • Surface Mount
    NO
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT APPLICABLE
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT APPLICABLE
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    4.75V
  • Input Voltage (Max)
    7V
  • Output Voltage1-Max
    3.333V
  • Output Voltage1-Min
    3.267V
  • Output Current1-Max
    8A
  • Dropout Voltage1-Max
    1.2V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C