  • SPZHT135-506
SPZHT135-506
advertisement
Manufacturer No:
SPZHT135-506
Manufacturer:
Aven Tools
HK JDW NO:
68-SPZHT135-506
Package:
Datasheet:
Description:
SPZHT-135 TRINOCULAR STEREO ZOOM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPZHT135-506
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
  • Mfr
    Aven Tools
  • Series
    SPZHT-135
  • Type
    Microscope, Stereo Zoom (Trinocular)
  • Interface
  • Illumination
    LED
  • Includes
    Adapter, Dust Cover, Rubber Eye Guard
  • Magnification Range
    21x ~ 135x
  • Working Distance
    3.30" (83.82mm)
  • Field of View
    0.14" ~ 1.35" (3.56mm ~ 34.29mm)