  • SQCA5A331JAJME
SQCA5A331JAJME
advertisement
Manufacturer No:
SQCA5A331JAJME
HK JDW NO:
66-SQCA5A331JAJME
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
SQCA5A331JAJME
Description:
SQ 330pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCA5A331JAJME
    Select All
  • Size Code
    0606
  • Height
    508μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.57mm
  • Thickness
    558.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Pbfree Code
    no
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.4mm