  • SQCAEA130JATWE
SQCAEA130JATWE
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEA130JATWE
HK JDW NO:
66-SQCAEA130JATWE
Description:
SQ 13pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEA130JATWE
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    A
  • Capacitance
    13pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.4mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Size Code
    0606
  • Height
    508μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.57mm