  • SQCAEM3R0BATME\500
SQCAEM3R0BATME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEM3R0BATME\500
HK JDW NO:
66-SQCAEM3R0BATME\500
Description:
SQ 3pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEM3R0BATME\500
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    3pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.57mm