  • SQCAEM470JAJME\500
SQCAEM470JAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEM470JAJME\500
HK JDW NO:
66-SQCAEM470JAJME\500
Description:
SQ 47pF 150V Ceramic Capacitor ±5% M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEM470JAJME\500
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    M
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.57mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C