  • SQCAEM6R8BATME
SQCAEM6R8BATME
advertisement
Manufacturer No:
SQCAEM6R8BATME
HK JDW NO:
66-SQCAEM6R8BATME
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
6.8pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
SQCAEM6R8BATME
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    1.4mm
  • Size Code
    0606
  • Positive Tolerance
    1.4706%
  • Negative Tolerance
    1.4706%
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    35.6mm