  • SQCB2M471KAJME
SQCB2M471KAJME
advertisement
Manufacturer No:
SQCB2M471KAJME
HK JDW NO:
66-SQCB2M471KAJME
Datasheet:
SQCB2M471KAJME
Description:
SQ 470pF Ceramic Capacitor ±10% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB2M471KAJME
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    762μm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm