  • SQCB5A512KAJME\500
SQCB5A512KAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCB5A512KAJME\500
HK JDW NO:
66-SQCB5A512KAJME\500
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
SQ 5100pF 50V Ceramic Capacitor ±10% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB5A512KAJME\500
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Q, Low Loss
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    5100pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm