  • SQCB7A180JATME\500
SQCB7A180JATME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7A180JATME\500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SQCB7A180JATME\500
Package:
Datasheet:
Description:
18pF Ceramic Capacitor 5%
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7A180JATME\500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.79mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    762μm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm