  • SQCB7A1R5CATME\500
SQCB7A1R5CATME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7A1R5CATME\500
HK JDW NO:
66-SQCB7A1R5CATME\500
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
SQ 1.5pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7A1R5CATME\500
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SQ
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    A
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1.5pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm