  • SQCB7A4R7BAJ1A
SQCB7A4R7BAJ1A
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7A4R7BAJ1A
HK JDW NO:
66-SQCB7A4R7BAJ1A
Description:
4.7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7A4R7BAJ1A
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    2.1277%
  • Negative Tolerance
    2.1277%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm