  • SQCB7A4R7CAJWE
SQCB7A4R7CAJWE
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7A4R7CAJWE
HK JDW NO:
66-SQCB7A4R7CAJWE
Description:
SQ 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7A4R7CAJWE
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    A
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.79mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm