  • SQCB7A7R5CA1WE
SQCB7A7R5CA1WE
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7A7R5CA1WE
HK JDW NO:
66-SQCB7A7R5CA1WE
Description:
SQ 7.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7A7R5CA1WE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    SQ
  • Published
    2015
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    7.5pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    2.79mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1111
  • Positive Tolerance
    3.3333%
  • Negative Tolerance
    3.3333%
  • Height
    762μm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm