  • SQCB7M0R9BAT1A
SQCB7M0R9BAT1A
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7M0R9BAT1A
HK JDW NO:
66-SQCB7M0R9BAT1A
Datasheet:
SQCB7M0R9BAT1A
Description:
SQ 0.9pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7M0R9BAT1A
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e3
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Capacitance
    0.9pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm